Lider Geri Dönüşüm Ve Kazanım Loj. San. Tic. Ltd. Şti.  1950’li yıllarda Dedemiz Davut ATEŞ’in at üstünde (Çerçicilik) yumurta ticareti ile başlattığı ve Babamız Nuh ATEŞ’in 1975’li yıllarda Çorum-Osmancık’ta bir ilki yapıp o günlerin ilk traktör ve Zirai araçlar bayiliği ve Toros Gübrenin Karadeniz Bölge Bayiliği ile devam ettirdiği 1998 yılında Hasan ATEŞ’in ortaklığı ile kurumsal hayatına başlayan Lider Geri Dönüşüm Ve Kazanım Loj. San. Tic. Ltd. Şti.  Uluslar arası nakliye , Otomotiv,Yedek parça Ticareti ile günümüze kadar istikrarını sürekli yükselterek hizmetlerine devam etmektedir.

Nisan 2011 tarihi itibari ile Tüm iştirak ve Şirketleri Lider Geri Dönüşüm Ve Kazanım Loj. San. Ve Dış Tic. Ltd. Şti.  şemsiyesi altında toplarken ana faaliyet alanı olan (Ö.T.A.) Ömrünü tamamlamış araçların kontrolü hakkında yönetmelik çerçevesinde (ÖTA) Hurda ve Ömrünü tamamlamış araçların depolama alanı ve işleme tesisi olarak araç onarım işlemlerinde kullanılabilir orijinal çıkma , orijinal çıkma revizyonlu veya orijinal sökme parçaların piyasada yeniden kullanılmasını sağlamaktadır.

LİDER Ailesi olarak bizler, kuruluşumuzdan bugüne kadar kurumsal politikamızın temel taşlarını; plan, program, toplam kalite anlayışı, farklı disiplinler arası uyum ve koordineye öncelik tanıyan özel bir sisteme dayalı olarak, özel bir ekip çalışması üzerine bina ettik.

Günümüze yön veren teknolojik yarışta, ülkemizi arzuladığımız çağdaşlık düzeyine ulaştırabilmek için en önemli aracın insana, eğitime ve araştırmaya yatırım yapmak olduğunun bilincindeyiz. Ülkemizin kalkınmasında hedeflenen düzeye ulaşabilmek; bilginin üretilmesi, bu üretimin genç nesle aktarılması, yayılması ve ürüne dönüştürülmesi ile mümkün olabilecektir. Bu sebeple tüm kurumlarımızla birlikte, evrensel standartların hâkim olduğu Lider bir eğitim,ÜRETİM,Geri dönüşüm,yedek parça, nakliyat , dorse,römork,çekme ve motokaravan, oto kurtarıcı kasaları imalatı , tarım hayvancılık , otomotiv,galeri şirketi yaratmayı hedefledik ve bunu başardık.

Biliyoruz ki “sistem”, bütünü görme disiplinidir. Kurumlarımızın felsefesini, Büyük Atatürk’ün “Mühim işler ancak ortak çalışma ile mümkün olabilir.” söylemiyle de ifade ettiği, “kurumsal yönetim ve paylaşım”ı esas alan anlayış oluşturmaktadır. LİDER Ailesi’nin hizmet alanları ülkemizin her köşesini kapsamakta ve böylece çalışmalarımız daha genel, daha bütünleyici, daha çağdaş ve daha yenilikçi nitelikler kazanmaktadır. Bu nitelikleri esas almaktayız çünkü şu bir gerçektir ki ülkelerin ve kurumların kaderini ancak çağdaş ve başarılı yönetimler değiştirebilir.

LİDER çatısı altındaki en önemli unsurlar olan kurumsallık ve yekpareliğin işlevlerini yerine getirebilmesi, bu yönetimlerin kararlılık, süreklilik ve fedakârlığı ile mümkündür. Biz, kurumlar için yerine getirilmesi gereken sorumlulukların tüm ülke için de aynı öneme haiz olduğunun farkındayız. Yine farkındayız ki kurumlar ve insanlar hangi ekonomik düzeye ulaşırlarsa ulaşsınlar, bulundukları yere üzerinde yaşadıkları ülkenin kaynakları sayesinde gelirler. İşte bu gerçekler LİDER’in her kilometre taşında yeniden tazelenerek zihinlerimize kazınmıştır.
Türkiye uygarlığın zafer alanıdır. Çağımızda ise zaferler, üretken ülkelerin üretken insanları sayesinde kazanılmaktadır. Bunu başarmanın yolu ise her zaman daha iyiyi yapabileceğimize inanmak, sorumluluk duymak ve kendimize güvenmektir.

Bütün bunlar ışığında LİDER Ailesi olarak şöyle diyoruz;

Üretken Türkiye’yi yaratmak için üretken kurumlar olmak; Cumhuriyetimizin kurucularına ve aziz vatanımıza, Türkiye’mize bir borç ödeme şeklidir.

Değerlerimiz

  • Güvenilirlik
  • Adalet
  • Verimlilik
  • Şeffaflık
  • Yaratıcılık
  • Ekip çalışması
  • Sevgi ve Saygı
  • Çevre Bilinci

DENİZHAN DAVUT ATEŞ
LİDER Yönetim Kurulu Başkanı
www.lidergeridonusum.com.tr